Ziju-inlajny.cz
ČR: Masarykův okruh v Brně 27.6.2014
Masarykův   okruh   si   patrně   většina   z   nás   spojuje   s   Velkou   cenou   (Grand   Prix)   motocyklů.   Po   Masarykově okruhu   se   však   neprohánějí   jenom   motorky,   ale   i   auta   a   tak   dvakrát   do   měsíce   i   bruslaři.   Proháněl   jsem   se   zde tedy v pátek 27.6. i já.
Jak   už   to   letos   bývá   pravidlem,   ani   tato   akce   se   neobešla   bez   úvah   o   tom,   zda   bude   pršet,   či   nikoli.   Nakonec   nepršelo,   i když   to   chvílemi   nevypadalo   vesele.   Počasí   jsem   ale   detailně   sledovat   nemohl,   měl   jsem   co   dělat,   abych   našel   ten správný   vjezd   na   okruh.   Nakonec   jsem   pochopil,   že   musím   sledovat   značky   s   nápisem   "Motokáry   paddock"   a   tak   jsem   to nekonec našel. Zaparkoval   jsem   a   šel   k   budce   u   parkoviště   vyplnit   smlouvu   o   použití   okruhu,   která   byla   na   celou   stranu A4. Asi   to   bylo třeba.   Zaplatil   jsem   50   Kč,   dostal   jsem   razítko   na   ruku,   což   se   mi   nestalo   od   základní   školy   a   šel   jsem   se   přezout.   Chvíli po   půl   sedmé   jsem   již   vjížděl   na   závodní   okruh,   po   kterém   již   kroužily   desítky   bruslařů.   Zjistil   jsem,   že   ti   zkušenější   si sebou   vzali   pití   (které   já   nechal   v   autě,   kam   ale   není   problém   si   odskočit),   postavili   si   lahev   někde   u   hrazení   a   vydali   se kroužit. Já jsem se tedy vydal kroužit též.
Když   shrnu   dojmy,   byla   především   škoda,   že   bruslařům   nebyl   k   dispozici   celý   okruh,   ale   jen   menší   polovina,   kolečko mělo   sice   i   tak   skoro   4   kilometry,   každopádně   nejeden   fanoušk   motoristického   sportu   by   si   jistě   rád   projel   okruh   celý, aby   viděl   ta   místa,   která   doposud   znal   pouze   z   televize.   Z   tohoto   pohledu   byl   zážitek,   no,   opravdu   poloviční.   Druhou nevýhodou   byl   povrch,   ten   byl   sice   rovný,   ale   hrubší,   než   jsem   čekal.   Pravda   je,   že   u   krajů   byl   o   dost   hladší,   ale   ne všude.   Jinak   účastníků   akce   bylo   sice   dost,   ale   vzhledem   k   ploše,   na   které   se   bruslilo,   by   se   nás   sem   vešlo   vešlo   i desetkrát víc, i parkoviště bylo obsazené tak ze třetiny, takže v tomto problém nebyl.
Závodní   dráhu   jsem   vyklidil   něco   před   osmou   hodinou.   Musím   říct,   že   pocity   jsem   měl   rozpačité.   Na   jednu   stranu   je jistě   zážitek   bruslit   kolem   tribun   nejslavnějšího   závodního   okruhu   u   nás,   na   druhou   stranu   znám   spoustu   míst,   kde   se lépe sklouznu a protože to mám stejně daleko na Olešnou, dám pro příště asi přednost přehradě v kraji Leoše Janáčka.
Profil generován s pomocí webu: http://utrack.crempa.net/
© Ziju-inlajny.cz 2016